Заповідник «Древній Звенигород» приєднується до Дня неспішного мистецтва

Заповідник Древній Звенигород приєднується до Дня неспішного мистецтва і презентує свою сторінку на платформі Sketchfab.

«Як і більшість музеїв цього року, доєднуємось до Дня неспішного мистецтва в онлайн форматі. Запрошуємо переглянути  3D моделі знахідок XII-XIII ст. з літописного Звенигорода на платформі Sketchfab. Відтепер  23 артефакти можна роздивитись, не виходячи з дому», — говорить в. о. директора заповідника Наталя Войцещук.  

Першим пропонуємо до огляду цікавий хрест-енколпіон. Решта презентованих знахідок можна знайти на сторінці у Sketchfab.

Серед них: 

🔸унікальні звенигородські «домовички»

🔸вишукані прикраси

🔸хрест-енколпіон

🔸речі побуту 

🔸зброя 

На сторінці можна також у 3D форматі роздивитись реконструкцію однієї зі звенигородських косторізних майстерень часів середньовіччя.

Нагадаємо, сьогодні, 10 квітня, музеї зі всього світу долучаються до «Дня неспішного мистецтва» (Slow Art Day). Ідею його проведення 2008 року придумав американський бізнес-консультант Філ Террі. Основна ціль – аби відвідувачі не пробігали повз твори, а отримали насолоду від їхнього споглядання. Для цього він запропонував у конкретний день виділити на відвідини музею мінімум годину і обрати для огляду не більше п’яти творів мистецтва. 

Ідея настільки всіх захопила, що буквально за кілька років до акції приєднались спершу десятки, а потім і сотні музеїв у різних країнах.