До цифрового архіву «Древнього Звенигорода» передали чотири унікальні світлини

Цифровий архів заповідника «Древній Звенигород» має перші надходження. Серед них – чотири фотографії, які раніше не були відомі, і є дуже цінними для науковців, що досліджують літописне місто.

Світлини потрапили в архів із колекції відомого фотохудожника Юліана Дороша завдяки керівнику проєкту «Львівський фотомузей» Роману Метельському, який сьогодні займається опрацюванням архіву митця.

Завдяки дослідниці літописного міста доктору наук Вірі Гупало вдалось точно ідентифікувати час створення світлин – 1965 рік, коли у Звенигороді будували ферми та проводили масштабні дослідження. Річ у тім, що саме знимок того часу є не так багато. Серед переданих світлин – фото з загальними видами на розкопи та розкритими фундаментами єдиної дослідженої мурованої церкви літописного Звенигорода.

Цікаво, що ці фото не є випадковістю. У 1956 — 1965 рр. Юліан Дорош був фотографом відділу археології Інституту суспільних наук (нині Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України) та учасником археологічних експедицій інституту. Згодом митець також працював у Львівському історичному музеї.

Нагадаємо, заповідник «Древній Звенигород» почав формувати цифровий архів.

Нас цікавлять матеріали, що стосуються історії сіл Звенигородської долини, зокрема: фото, відео, аудіозаписи, важливі документи, карти, видання тощо.

Передусім для архіву є важливими документи до 2000 року. Однак ми розглядатимемо і матеріали, яким менше, аніж 20 років.

Долучитись до створення архіву можна написавши листа на e-mail zvenyhorod.archive@gmail.com або повідомлення на сторінку у мережі Facebook.