Про парк

Древній Звенигород – перший в Україні історико-культурний парк на території пам’ятки археології. Його створять у селі Звенигород, що за 25 км від Львова. Майже тисячоліття тому там було велике місто – одна з трьох перших княжих столиць українського Прикарпаття.

Майбутній парк поєднає в собі відпочинкову, культурну, наукову, музейну та освітню функції. Гості парку зможуть не лише провести час на природі, а й дізнатися про княжі часи в Україні, а також про історію самого Звенигорода.

Площа парку становитиме більш ніж 30 га. Основний акцент – на збереженні унікальної пам’ятки археології.

На території давнього городища створять мережу доріжок, підсвітять та ознакують основні елементи. Завдяки інформаційним стендам і мультимедійним засобам можна буде побачити не лише сучасні ландшафти, а й реконструкції видів давнього міста. Минуле в майбутньому парку “оживе” за допомогою сучасних технологій, зокрема 3D-реконструкцій княжої столиці.

 

Нинішню центральну площу села озеленять, підсвітять і перетворять на велику відпочинкову зону. Тут заново облаштують каскад ставків, зроблять невеликий водоспад, дерев’яні трибуни, пішохідні променади та місток. Нинішні пішохідні доріжки перепланують, аби поєднати між собою різні частини історико-культурного парку.

З боку центрального в’їзду до парку буде розплановано автостоянки для приватних авто та стоянки для екскурсійних автобусів. 

Окрему увагу у парку приділять дітям: тут створять дитячий майданчик у давньоруському стилі.

Майданчик включатиме  дві зони, композиційно розділені ровом з водою та з’єднані дерев’яним містком.

У західній частині розташовуватиметься інсталяція з дерев’яних паль – «Ліс із частоколу», а в східній – насипні земляні вали з відкритими дерев’яними галереями, дитячі лазанки, гойдалки, гірки з дерев’яних конструкцій та інсталяція «Шахи» з дерев’яних плит і скульптур у вигляді середньовічних шахових фігур.  

Архітектурні деталі майбутнього парку максимально відтворюватимуть атмосферу княжої доби та занурюватимуть відвідувачів у часи середньовіччя. Для цього буде  створено арт-інсталяції на середньовічну тематику з дерева з використанням давніх технологій. Зокрема, так заплановано зробити інформаційні стенди, навігаційні знаки, лавки, смітники, елементи дитячого майданчика, альтанки по периметру парку, в’їзну браму в парк. Дизайн архітектурних елементів опиратиметься на матеріали археологічних досліджень, які проводили на території Звенигорода. 

 

Проект облаштування історико-культурного парку на території пам’ятки археології Літописного міста Звенигород переміг у конкурсі ініціатив регіонального розвитку Мінрегіонбуду,  на першочергові роботи у рамках секторальної бюджетної підтримки ЄС виділять орієнтовно 12 млн грн.

Парк буде актуальним передусім для львів’ян, але водночас зацікавить і туристів з усієї України та з-за кордону. Його створення має дати поштовх для низки проектів на території Звенигорода й сусідніх сіл – від науково-дослідних до туристичних.