Княжий Звенигород у віртуальній реальності

Княжий Звенигород – місто, яке існувало більше, аніж 800 років тому (пік розквіту припав на XII – XIII ст) можна буде побачити, одягнувши VR окуляри.

За фінансової підтримки Українського Культурного Фонду та співфінансування Пустомитівської районної ради в рамках проєкту «Княжий Звенигород: від реального до віртуального» до кінця жовтня у віртуальній реальності буде відтворено 12 місць давнього міста. Це дасть можливість не лише «пройтись» вулицями Звенигорода, подивитись на місто з двору княжого палацу, чи потрапити на велику міську площу, але й заглянути всередину будівель та побачити інтер’єри. Зробити це можна буде, приїхавши у Звенигород та використавши VR окуляри, які будуть закуплені спеціально для проєкту.

Усі реконструкції опиратимуться на результати археологічних розкопок: якщо в окулярах ви бачитимете вулицю, вона існувала на цьому місці 800-1000 років тому.

Проєкт стане наступним етапом минулорічного, в рамках якого створили 3D модель древнього Звенигорода.

«Проєкт відповідає духу та принципам найновіших пам’яткоохоронних підходів щодо пам’яток археології: роблячи акцент на збереженні автентики, ми представимо мандрівку у світ минулого. VR – це можливість показати давнє місто без відбудов, пошкодження культурного шару та втручання у сформований за століття ландшафт», – розповіла його керівниця, співавторка ідеї та менеджерка проєкту історико-культурного парку «Древній Звенигород» Наталя Войцещук.

Відтворити давню столицю у віртуальній реальності допоможуть консультанти:

🔸докторка історичних наук Віра Гупало
🔸доктор історичних наук Володимир Александрович
🔸кандидат архітектури Василь Петрик
🔸президентка українського ICOM Катерина Чуєва

Над проєктом також працює команда технічних фахівців під керівництвом Роман Джек.

Ще одна складова проєкту «Княжий Звенигород: від реального до віртуального», створення додатоку доповненої реальності. Він об’єднає у собі одразу три функції: можливість скористатись «порталами часу», які розмістять на території заповідника «Древній Звенигород», можливість переглядати спеціально розроблені AR-листівок, а також можливість читати видану в рамках проєкту дитячу книжечку. У розробці додатку команда проєкту тісно співпрацюватиме з компанією Skeiron, які мають багаторічний досвід у цій сфері.